Malowanie betonu pomysł na wnętrze w stylu industrialnym

Malowanie betonu pomysł na wnętrze w stylu industrialnym

Styl industrialny to efekt uboczny kryzysu w Stanach Zjednoczonych w latach 50. ubiegłego wieku. Rynek nieruchomości zalała wówczas fala opuszczonych fabryk i zakładów przemysłowych sprzedawanych lub wynajmowanych za bezcen. W ich wnętrzach królował surowy beton, który dziś powraca do łask. Pokrycie powierzchni betonowych nowym kolorem jest prostym sposobem na szybką i nowoczesną aranżację wnętrza. Podpowiadamy, jakich produktów użyć, aby uzyskać jak najlepszy efekt.

Styl industrialny – minimalizm w najsurowszym wydaniu

W pomieszczeniach o charakterze industrialnym dominuje beton, metal oraz szkło. Jeśli spróbujemy za pomocą wyobraźni przenieść się do wnętrza starej fabryki, zobaczymy ogrom przestrzeni. Uderzy nas brak drzwi wewnętrznych dzielących pomieszczenia na poszczególne strefy. Zachwycą wysokie okna zapewniające dostęp do naturalnego światła, wiszące na długich kablach „gołe” żarówki oraz elementy instalacji wodno-kanalizacyjnej, które mogą być doskonałą… półką na książki. Wyobraźnia działa na najwyższych obrotach, prawda?

Dlaczego styl industrialny stał się tak popularny? Skrajny minimalizm w aranżacji wnętrz stanowi wyraz niezależności. Z tego względu jest uwielbiany przez osoby ceniące wygodę i praktyczność. Jest także okazją do zamanifestowania braku przywiązania do dóbr materialnych.

Odpowiednia farba do betonu

Beton nadaje wnętrzu surowości, stanowiąc doskonałe tło dla kontrastujących z nim drewnianych mebli oraz dodatków w ciepłych kolorach beżu i brązu. W pomieszczeniach o charakterze industrialnym króluje neutralna kolorystyka. Ściany najlepiej pokryć farbą akrylową tworzącą gładkie i trwałe powłoki w odcieniach bieli, niebieskości, szarego beżu, brązu lub rezedowej zieleni.

Świetnie nada się do tego emulsyjna farba Nobiles Super Akryl. Szybkoschnąca, odporna na blaknięcie i zmywanie doskonale sprawdzi się w industrialnych wnętrzach. Zanim jednak przystąpisz do malowania, pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu powierzchni. Dokładnie umyj ściany z kurzu, brudu i pleśni. Na podłoża wcześniej niemalowane nałóż farbą podkładową Nobiles Super Akryl, rozcieńczając ją w 10-20% wodą pitną. Powierzchnie niepylące i jednolite uprzednio kryte farbą emulsyjną nie wymagają zagruntowania. Przed nałożeniem drugiej warstwy odczekaj minimum 2 godziny.

art. sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here