Malarskie portrety Joanny Sarapaty w EmpikuJoanna Sarapata to autorka najbardziej sensualnych portretów kobiecych współczesnego polskiego malarstwa. Emanujące lekkością, melancholią i elegancką prostotą, w swojej drugiej warstwie oddają niepowtarzalne emocje. Do unikalnej autorskiej kolekcji Empiku zostało wybranych kilka prac artystki - tych, które szczególnie fascynują.

Wiosna w DuceNajnowsza kolekcja  DUKA  na Wiosnę 2013 to wiosenny „must have” powstały w oparciu o zdrową szkołę „must eat”. Produkty z kolekcji zachęcają do kuchni w zdrowym stylu.

Inspiracja czerpana z naturyHarmonia, piękno i siła natury od wieków stanowiły źródło natchnienia dla artystów. Stały się one również inspiracją do stworzenia linii Bambus i Róża. Kolekcje te, wyprodukowane na wyłączność gnieźnieńskiego lidera w branży nieelektrycznego AGD, to owoc 20-letniej współpracy firmy Altom z Zakładami Porcelany Ćmielów. Zastawy stołowe Róża i Bambus opatrzone jubileuszowym stemplem ZP Ćmielów, łączą w sobie roślinne motywy, nowoczesny design i klasyczną porcelanę.

Filiżanka w roli głównejAromatyczna herbata czy mocna, czarna kawa podana w gustownym naczyniu to dla wielu doskonały sposób na początek dnia i chwilę odpoczynku po pracy. Kolekcja Julia marki Gift Collection to delikatne, udekorowane kwiatowym motywem porcelanowe filiżanki, dzięki którym zanurzymy się w błogim relaksie i będziemy w pełni delektować się smakiem przyrządzonego napoju.

Sposób podawania do stołu jest nieodłącznym elementem celebrowania posiłków. Nawet zwykłe, proste dania, serwowane na eleganckiej porcelanie, zyskują uroczysty charakter niepowtarzalny smak. Zastawy porcelanowe marki Vittore Comforto, noszące królewskie imiona Anna i Kleopatra, ozdobione dekoracjami w kolorze platyny sprawią, że z łatwością urządzimy ucztę godną królewskiego dworu.

Porcelana na stoleWybierając naczynia do naszej jadalni powinniśmy dobrać je do atmosfery jaka w niej panuje.Do nowoczesnej jadalni dobierzemy raczej modne talerze kwadratowe czy szklane. W klasycznych wnętrzach, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą serwisy porcelanowe.