Jak ozdobić świeczkę metoda decoupage

Od jakiegoś czasu da się wyraźnie zauważyć, że dni są coraz krótsze, kosztem dłuższych wieczorów. Jako, że jesień tuż tuż, warto nastawić się na to, że te wieczory będą coraz dłuższe. Żeby jednak nie popaść w jesienną chandrę, należy zadbać o odpowiednią ilość światła w pomieszczeniu. Nie wystarczy jednak sztuczne światło lamp. Potrzebne jest światło naturalne, które zamiast męczyć relaksuje, tak jak światło słoneczne. Takim źródłem światła jest ogień. Możecie zapalić drzewo w kominku lub kilka świec. My niestety kominka nie mamy, za to mamy pomysł jak udekorować zwykłe świece, by wyglądały wyjątkowo i nie kosztowały majątku! Ciekawi? Zapraszam na tutorial:

swieczka przybory decopauge

Jak ozdobić świeczkę –  potrzebne materiały:

♥ świeca (najlepiej biała),
♥ łyżka,
♥ mała świeczka do pomocy,
♥ serwetka,
♥ wstążka.

swieczka krok oznadbianie

Jak ozdobić świeczkę – krok 1:

Przytnij serwetkę odpowiednio do wielkości świecy i rozwarstw, zostawiając tylko górną warstwę.

dekoracja świeczki krok 2

Jak ozdobić świeczkę – krok 2:

Przytrzymaj łyżkę nad ogniem przez kilka sekund, a następnie kolistymi ruchami pocieraj serwetkę. Pod wpływem ciepła wosk zacznie się topić przyklejając serwetkę.

Zobacz także  Urządzamy sypialnię - okiem eksperta

decoupage świeczki dekoracja

Powtarzaj tę czynność miejsce w miejsce za każdym razem nagrzewając łyżkę. Uzbrój się w cierpliwość, stygnie bardzo szybko 😉

jak ozdobić świeczkę krok po kroku

Jak ozdobić świeczkę – krok 3:

Na koniec możesz przewiązać świeczkę ozdobną wstążką. By nie kłopotać się z klejeniem, przebij wstążkę ozdobną szpilką. Dzięki temu będzie łatwo ją odpiąć, gdy ogień będzie już na jej wysokości, żeby się nie zapaliła.

Dekoracja świeczki krok po kroku

decoupage świeczka

decoupage świeczki zrób je sam

jak ozdobić świece decoupage

Jeśli akurat złożyło się tak, że zbliżają się imieniny przyjaciółki, urodziny babci czy święta, możesz wykorzystać ten tutorial i zrobić własnoręcznie prezent. Zapakuj świeczkę w celofan, przewiąż wstążką i dołącz karteczkę z życzeniami. Na odwrocie możesz napisać, że prezent został zrobiony własnoręcznie. Ty będziesz mieć satysfakcję z własnej pracy i zaoszczędzone kilka złotych, a obdarowana osoba niepowtarzalny gadżet do swojego wnętrza.

jak udekorować świeczkę

Kontakt: 793 564 619
Artystka, nauczycielka plastyki, miłośniczka natury i dobrego designu. Tworzy dekoracje z drzewa wprowadzając do wnętrz naturalną harmonię.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here