Drewno jest na tyle uniwersalnym materiałem wykończeniowym, że pasuje praktycznie do każdego pomieszczenia. I nie ważne jest także w jakim stylu zostało ono zaaranżowane.

Drewno to fantastyczny materiał idealnie nadający się do wykańczania ścian, który na kilkanaście lat został wyparty przez równo gładzone ściany. Niesłusznie. Postaramy się go odczarować!

Drewno na ścianach powraca powoli na ściany naszych domów i na szczęście nie wygląda już lakierowane boazerie w latach 80-tych. Ich różnorodność jest naprawdę duża. Bo są to zarówno nowe, równo przycięte i polakierowane deski, panele przypominające boazerię, drewniane kasetony bądź stare deski z odzysku z łuszczącą się farbą.

Ale drewno nie pojawia się tylko na ścianach. Wybijane nim są także sufity, a tam gdzie drewno mogłoby nadawać wnętrzu ciężkości pojawiają się drewniane belki.

» Zobacz także jak wygląda deska podłogowa na ścianie

I ROBI SIĘ PRZYTULNIE

Drewno w pokoju dziennym

W pokojach dziennych drewno na ścianie to rzadkość, nawet w drewnianych domach. Dlaczego? Trudno dać jednoznaczną odpowiedź. Ale pewne jest jedno: drewna nie należy się bać, nawet w salonie.

Drewniana ściana i suft w pokoju dziennym, fot.: Historical Concepts
Sklejka na ścianie w pokoju dziennym zaaranżowanym w stylu nowoczesnym, fot.: Lynn Gaffney Architects Drewniana ściana w pokoju dziennym, fot.: minarc.com
Drewniana ściana w pokoju dziennym, fot.: Besch Design Drewno i beton na ścianie w pokoju dziennym, fot.: Upic Studios
Drewno pomalowane na biało w pokoju dziennym, fot.: Robert Young Architects
Drewniany sufit i belki stropowe, fot.: murphycodesign.com
>>> Następna strona: DREWNIANE ŚCIANY W KUCHNI

 

Komentarze   

#3 Ula8
Rety, ja to pamiętam że u mojej babci były ściany z drewna :lol: nie sądziłam że kiedyś zapragne takie mieć
Cytuj
#2 adam
odważnie z tym drewnem, ciągle chyba sa z nim złe skojarzenia, a wygląda naprawdę pięknie oczywiście to wszystko pod warunkiem właściwego wyoknania
Cytuj
#1 ania
Fajne to drewno. Wygląda na ścianie dość elegancko i daje wnętrzu takiego ciepełka.
Cytuj

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież