Czerwona ściana we wnętrzu może radykalnie zmienić jego charakter. I co ciekawe - kolor ten równie dobrze sprawdza się w domach o nowoczesnym wystroju, jak i tych klasycznych. Zależnie od wyposażenia pomieszczenia - podkreśli odwagę, młodość i bezkompromisowość stylu właścicieli, lub - stateczność, elegancję i bogactwo wystroju.

Czerwień - królową kolorów

Czerwień od zawsze uważana jest za kolor życia i skrajnych uczuć. W niektórych językach jest synonimem słowa "kolorowy" i "piękny".

Kolor czerwony jest często wykorzystywany w logotypach organizacji charytatywnych, pomocy medycznej i organizacji lewicowych. Czerwień to także symbol rewolucji, walki i rywalizacji. Do IX w. mundury wojskowe zawierały akcent czerwieni, podobnie jak rękawice bokserów. Samochody sportowe nieodłącznie kojarzone są z tym kolorem.

Z jakimi kolorami najlepiej łączyć czerwień?

Czerwień szczególnie dobrze wygląda w połączeniu z szarością, czernią i odcieniami złota. Stosując takie zestawienia otrzymamy intrygującą i elegancką kombinację; równie ciekawe efekty osiągniemy jednak łącząc ją z jasną zielenią, pomarańczem i różem. Słowem czerwień we wnętrzach to propozycja dla osób, które lubią estetyczne eksperymenty i cenią nowatorstwo oraz wyrafinowanie.

PRZYTULNE
I CHARAKTERNE CZERWIENIE

Pokój dzienny


W pokoju dziennym wystarczy jedna czerwona ściana, która będzie tłem dla białych okien bądź kanap w stonowanych kolorach.

czerwone ściany w salonie; źródło: deco.journaldesfemmes.com
czerwone ściany w salonie; źródło: reseaulamosaique.com
czerwone ściany w salonie; źródło: top-interior-design.net
Czerwona ściana w pokoju dziennym, fot.: donaroseneinteriors.com
Czerwone ściany w pokoju dziennym, fot.: Anthony Baratta LLC Czerwona ściana w pokoju dziennym i biała kanapa, źródło: Marie Burgos Design
Czerwona ściana jest doskonałym tłem dla białych, dużych okien, źródło: Ventana Constructions LLC Czerwony sufit w salonie, źródło: Big D Signature
   
   

PODKREŚLĄ KOLOR MEBLI

Czerwone ściany w kuchni

Czerwień w kuchni na dłuższą metę może być męcząca. Dlatego zaleca się, aby pokrywała jedną ścianę lub jej fragment, a intensywne kolory nie są wskazane.

Ściana w kuchni wykończona czerwoną cegłą, źródło: Rob Bowen Design Group
Czerwona ściana w kuchni, źródło: Brennan Company Architects
Czerwona ściana w kuchni, źródło: Artistan Kitchen LCC
Czerwona ściana w kuchni, źródło: Mahoney Architects&Interior
Czerwone kafelki na ścianie, źródło: Pamela Pennington Studios Pomarańczowy odcień czerwnieni na ścianie w kuchni, źródło: Hart Wright Architects
Czerwona ściana w kuchni, źródło: Terrat Elms Interior Design Czerwone kafelki na ścianie, źródło: Homes by Dephilips
   

INTRYGUJĄCY I KAMERALNY NASTRÓJ

Czerwone ściany w sypialni

Czerwień w kuchni na dłuższą metę może być męcząca. Dlatego zaleca się, aby pokrywała jedną ścianę lub jej fragment, a intensywne kolory nie są wskazane.

Czerwona ściana w sypialni i białe łóżko Czerwona ściana w sypialni
Tapeta w czerwony wzór w sypialni, źródło: Amy Lau Design Czerwona tapeta w sypialni, źródło: John Kraemer&Sons
   

ENERGETYCZNIE I MOTYWUJĄCO

Pokój dziecka

Czy czerwień w pokoju dziecka to dobry pomysł? Niektórzy zapewne powiedzą, że niezbyt. Według nas to doskonały pomysł. Pamiętać trzeba tylko, aby z nim nie przesadzić.

 

Czerwone ściany w pokoju dziecka; źródło: e-sciany.pl
Czerwona ściana w pokoju młodzieżowym; źródło: deco.fr
Tapeta w biało-czerwone pasy w pokoju dziecka; źródło: picstopin.com
Czerwona ściana w pokoju młodzieżowym, źródło: Stevem Ginn Architects Białe kołą na czerwonej ściane w pokoju dziecka, źródło: Emily a Clark
Ściana w czerwony wzór w pokoju dziecka, źródło: Amory Brown
 
   

ENERGETYCZNIE

Czerwone ściany w łazience

Czerwony kolor w łazience to rzadkość. Bo praktycznie w żaden sposób nie kojarzy się z higieną, kąpielą i relaksem. Warto czasami poeksperymentować, bo takie łazienki wyglądają energetycznie.

Czerwona, szklana ściana działowa w łazience, źródło: Exit Interior Design Studio Czerwona ściana w łazience, źródło: GNE Architecture
Czerwone kafelki na ścianie w łazience, źródło: Michael Tauber Architecture Czerwona ściana na ścianie w łazience
Czerwona cegła na ścianie w łazience, źródło: Roman Leonidov Czerwone ściany w łazience; źródło: carrelages-boutal.fr
Biało-czerwone ściany w łazience; źródło: ducotedechezvous.com Wzorzysta, biało-czerwona tapeta w łazience, źródło: Christopher Patrick Interiors
   
CZERWONE ŚCIANY

Klatka schodowa i holl

 
   
   
   

 

 

 

Author: adminEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież