Według najnowszych trendów, nowoczesna łazienka powinna być minimalistyczna, w miarę możliwości przestronna, o prostych, regularnych liniach. Podpowiadamy, jak uzyskać efekt nowoczesności w naszych wnętrzach.

Łazienka w stylu nowoczesnym, fot.: Aquaform

W nowoczesnym stylu najważniejszy jest efekt dużej przestrzeni i proste linie. Dzięki odpowiedniemu wystrojowi wnętrza możemy uzyskać wrażenie, że pomieszczenie jest przestronne nawet w przypadku łazienek o powierzchni 4-5 mkw. Istotne jest tutaj odpowiednie rozplanowanie oraz dobór elementów wyposażenia. Detale, które są warte podkreślenia można wyeksponować za pomocą odpowiedniego oświetlenia i luster.

Meble do nowoczesnej łazienki powinny mieć proste linie, gładkie fronty i minimalistyczne uchwyty. Jeśli chodzi o kabiny prysznicowe do nowoczesnej łazienki, idealne będą modele bez poziomych profili, składające się z prostych tafli szkła i minimalnej ilości dodatkowych elementów. Powiększą wnętrze, dodadzą mu lekkości, a także pozwolą wyeksponować inne elementy wyposażenia takie jak panel prysznicowy, interesująca bateria czy oryginalne płytki na ścianie.

Jeśli zamiast prysznica zdecydujemy się na wannę, warto zastanowić się nad parawanem nawannowym, który daje więcej możliwości od samej wanny czy samej kabiny. Dzięki niemu nie musimy rezygnować z szybkich, wygodnych kąpieli z użyciem zestawu natryskowego. W zależności od rozmiaru wanny możemy wybrać odpowiedni dla siebie parawan nawannowy – z jednym, dwoma, trzema lub pięcioma skrzydłami.

Uzupełnieniem wystroju powinno być odpowiednio rozmieszczone, nastrojowe oświetlenie oraz lustra. Godne polecenia są lustra z wbudowanym oświetleniem, ponieważ nie trzeba już montować dodatkowego oświetlenia nad lustrem.

Nowoczesne łazienka, fot.: Aquaform

aquaform soul

aquaform deli

 

 

 

 

źródło: Aquaform

Author: RedakcjaEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież