Łazienka duża czy mała zawsze będzie sprawiała nam problemy z aranżacją. O ile w przypadku dużej nie musimy martwić się o to, czy wszystkie potrzebne urządzenia się zmieszczą i będą komfortowo rozlokowane, to w przypadku małej taka sytuacja okazuje się zwykle największym problemem.

Kolor jest ważny

Mały metraż bardzo ogranicza możliwości, jednaknie oznacza to, że że mała łazienka musi być nudna. Bawmy się kolorem i zestawiajmy barwy kontrastowe.

Zdecydowane kolory odwrócą uwagę od niewielkiej przestrzeni. Jasne z kolei optycznie oddalą i powiększą przestrzeń. Barwy ciemne mogą wyznaczać lub podkreślać strefy łazienkowe, na przykład strefę wokół umywalki – radzi Katarzyna Madalińska, architekt marki Domino.

Architekci proponują świadome operowanie kolorami, by we wnętrzu osiągnąć pożądany efekt. Praktyczne rozwiązania i odpowiednio dobrana kolorystyka będą skutkować oryginalnym efektem stylistycznym.

>>> Polecamy: Łazienka dla singla

Mała łazienka wygląda także interesująco w kolorach stonowanych, które są połączeniem ciepłych tonacji brązu. W takiej sytuacji ważne jest, aby zachować proporcje kolorystyczne w pomieszczeniu, np. 3 z 4 ścian warto utrzymać w jasnej tonacji, by nie przytłoczyć wnętrza.

Mała łazienka - jak ją zaaranżować?

Mała łazienka - jak ją zaaranżować?

Zdecydowane kolory odwrócą uwagę od niewielkiej przestrzeni. Jasne z kolei optycznie oddalą i powiększą przestrzeń. Barwy ciemne mogą wyznaczać lub podkreślać strefy łazienkowe, na przykład strefę wokół umywalki – radzi Katarzyna Madalińska.

Zagospodarowanie przestrzeni

Jednak kolor łazienki to nie wszystko. Równie ważne w zachowaniu proporcji są wszelkie sprzęty i meble znajdujące się w łazience. Ważne, aby kosmetyki i przybory toaletowe schować w szafkach, szufladach. Na półkach powinny królować drobiazgi decydujące o charakterze i stylu wnętrza.

W małych łazienkach dobrze jest zastosować duże lustro, którego właściwości optycznego powiększenia przestrzeni są niedoceniane.

Mała łazienka - jak ją zaaranżować?

Mała łazienka - jak ją zaaranżować?

Zdjęcia: Tubądzin

Author: adminEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież