Grzejnik łazienkowy z dodatkowymi funkcjami

Żyjemy w świecie, w którym projektanci prześcigają się w pomysłach mających na celu uatrakcyjnić praktycznie każdy przedmiot użytkowy. Bardzo często powszechnie używane urządzenia zaskakują nas nowymi funkcjami i wyglądem. Okazuje się, że trend ten ma również wpływ na producentów grzejników. Firma Enix posiada w swojej ofercie grzejniki C.O., które nie tylko są źródłem ciepła, ale również mogą spełniać funkcję lampy czy głośnika.

Grzejniki przełamują bariery użytkowości, które zostały narzucone, niektórym urządzeniom codziennego użytku. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nikt nie brał pod uwagę tego, że zwykły grzejnik mógłby być elementem ozdobnym pomieszczenia, nie mówiąc o jego doświetlaniu czy pełnieniu funkcji estetycznego wieszaka.

Grzejnik łazienkowy Mango Light marki Enix - Projekt MULAWA DESIGN

Grzejniki z funkcją oświetlenia

Ofertę firmy Enix otwierają bardzo ciekawe rozwiązania w postaci grzejników Bambus BS i Palma PL. Kształt obu grzejników inspirowany jest naturą, a ich oryginalna forma doskonale komponuje się z różnymi aranżacjami wnętrza.

Szczególnie warto instalować je w holach i korytarzach budynków użyteczności publicznej. Sprzyja temu ich minimalistyczny i elegancki charakter, który mimo prostoty przyciąga uwagę.

Dodatkowo przekonujące jest ich dodatkowe przeznaczenie. Oprócz oczywistej funkcji grzewczej Palma PL i Bambus BS pełnią rolę wieszaków na ubrania i doświetlają pomieszczenia, w których są zainstalowane. Każdy z grzejników jest zwieńczony koroną, rozpiętą na boki z ramionami ułożonymi w nieregularnych wysokościach, zakończonymi ledami.

Grzejnik łazienkowy Palma  marki Enix - Projekt MULAWA DESIGN

Bardzo ciekawym rozwiązaniem w pomieszczeniach, w których zależy nam na kontraście pomiędzy różnymi elementami wykończenia może być grzejnik dekoracyjny Mango i Mango Light MGL. Tak jak w przypadku grzejników Bambus i Palma jest to urządzenie wysokie o interesującej formie, nadające wnętrzu elegancji. Grzejnik Mango Light składa się z kilku paneli o niebanalnym kształcie, których zwieńczeniem są lampki. Refleksy światła doskonale podkreślają wyjątkowe walory wzornicze.Grzejnik łazienkowy Mango marki EnixGrzejnik łazienkowy Mango marki Enix

Oprócz koloru czerwonego urządzenie dostępne jest w dowolnym kolorze z palety producenta lub palety RAL.

Grzejnik Mango został nagrodzony w konkursie „Łazienka – wybór roku 2014”.

Grzejnik z funkcją głośnika

Jeżeli zależy nam na wypełnieniu pomieszczenia dźwiękiem, ale nie chcemy lub nie planujemy wieszania na ścianach systemu głośników powinniśmy zainteresować się grzejnikami Libra Audio LA. Jest to perfekcyjne połączenie grzejnika z funkcją kolumny głośnikowej, która przekazuje dźwięk na najwyższym poziomie.

Grzejnik Libra Audio LA zdobył już uznanie użytkowników oraz specjalistów branżowych i kapituł konkursowych. Produkt ten został nagrodzony w konkursie „Design dla Konesera 2014”.

Grzejnik łazienkowy Libra Audio  marki Enix - projekt OTOPROJEKT I MULAWA DESIGN

Firma Enix sugeruje zastosowanie tego produktu w minimalistycznych, nowoczesnych wnętrzach. Jego podpięcie pod źródło dźwięku jest proste, zarówno dzięki specjalnym wyfrezowaniom w tylnej obudowie jak i łatwo dostępnemu terminalowi, w który wpinamy końcówkę kabla.

Jeżeli chodzi zastosowanie to grzejnik Libra Audio LA można dowolnie konfigurować ze sprzętem audio. Może stanowić jeden elementów zestawu stereo czy kina domowego. W pomieszczeniach, gdzie nie jest wymagany sygnał z kanału lewego i prawego czyli stereo, przy użyciu dodatkowego akcesorium w postaci konwertera można zsumować dźwięk do sygnału mono.

Libra Audio LA dostępny jest w kolorach z podstawowej palety Enix.

Grzejnik elastyczny

Elastyczność w przenośni i dosłownie zapewnia grzejnik z oferty firmy Enix o nazwie Flexi FL. Jest to niespotykany jak dotąd produkt, który nie tylko spełnia rolę estetyczną, ale przede wszystkim daje użytkownikowi możliwość architektonicznej kreacji. Może być montowany w wersji płaskiej oraz narożnej –w kątach wewnętrznych jak i zewnętrznych.

Grzejnik łazienkowy Flexi FL marki Enix  OTOPROJEKT

Dzięki zastosowanym elastycznym wężykom kąt „dogięcia” grzejnika jest praktycznie dowolny. Tak, więc jego funkcjonalność jest nieograniczona. Produkt jest szczególnie dedykowany łazienkom o małej powierzchni, gdzie każdy centymetr dobrze wykorzystanej powierzchni ma znaczenie.

Grzejnik Flexi może być wykonany w każdym kolorze z palety Enix lub palety RAL. Daje, więc jeszcze większe możliwości kreacji pomieszczenia i współgra z elementami wykończenia wnętrz takimi jak meble, kafelki czy armatura.

Ze szczegółową ofertą grzejników firmy Enix można zapoznać się na stronie: www.enix.pl

Grzejnik łazienkowy Flexi marki Enix projekt firmy OTOPROJEKT Grzejnik łazienkowy Tales marki Enix projekt firmy OTOPROJEKT Grzejnik łazienkowy Boston B marki Enix

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here