Fototapety we wnętrzach – niekonwencjonalne zastosowania fototapet

Można powiedzieć, że fototapeta we wnętrzu przyklejona na ścianę to banał. Ale nie zawsze wpadniemy na pomysł, w jak bez większego wysiłku za pomocą prostej dekoracji ściennej uzyskać niebanalny efekt. Zatem, przedstawiamy niekonwencjonalne zastosowania fototapet.

Wszyscy wiemy, że fototapety są modnym sposobem na podkreślenie lub wręcz wyznaczenie wystroju wnętrza. Dzieje się tak dlatego, że grafika umieszczona na ścianie przyciąga wzrok i pobudza wyobraźnię, a odpowiednio dopasowany wzór potrafi doskonale komponować się z wszystkimi elementami pomieszczenia. Współcześnie wybór wzorów jest na tyle duży, że dopasowanie kolorystyczne i stylistyczne do pozostałych elementów nie stanowi żadnego problemu. Do tego dochodzi łatwość montażu i dostępność materiałów praktycznie na każdy rodzaj podłoża, co sprawia że jest to często stosowana dekoracja.

Fototapety we wnętrzach – niekonwencjonalne zastosowania fototapet

Fototapeta na suficie

Jeśli nasz pokój ma zagospodarowane ściany ale mimo to czegoś brakuje w wystroju wnętrza, możemy zdecydować się na umieszczenie fototapety na suficie. Wybierając odpowiedni wzór uzyskamy efekt optycznego powiększenia pomieszczenia i z pewnością zaskoczymy odwiedzających nas gości nietypowym rozwiązaniem. Preferowane są wzory z widokiem nieba w dzień czy w nocy, ale również inne zdjęcia które w naturalny sposób przedstawiają coś, czego spodziewamy się patrząc w górę, jak np. promienie słońca przedzierające się przez gałęzie lasu bambusowego czy wieżowce widziane z perspektywy przechodnia.

POLECAMY SKLEP INTERNETOWY: fototapetynawymiar.eu

Fotapeta na suficie

Fototapeta na drzwiach i meblach

Równie ciekawy efekt można uzyskać stosując fototapety na prostych drzwiach lub frontach mebli. Nudny i jednolity ciąg szafek można zamienić w mozaikę, gdzie każde drzwiczki są elementem tworzącym cały obraz. Podobne zastosowania to również drzwi szaf przesuwnych, skrzydła drzwiowe, lodówki a nawet blaty stołów. Dzięki wysokiej wytrzymałości współczesnych materiałów, takich jak fototapety samoprzylepne z laminatem, nie ma obawy o uszkodzenie takiej dekoracji a mycie na mokro nie stanowi problemu.

Fotapeta na drzwiach i meblach

Fotapeta na drzwiach i meblach

Fototapeta w kuchni i łazience

Takie miejsca jak powierzchnia między szafkami a blatem w kuchni lub okolice wanny/prysznica w łazience również mogą być zagospodarowane z wykorzystaniem fototapety. W łazience najczęściej sprawdzają się motywy abstrakcyjne, lub zdjęcia kompozycji kwiatów i roślin, natomiast w kuchni często stosowane są motywy związane z żywnością jak np. owoce skąpane w wodzie. Nie oznacza to jednak, że panorama miasta w kuchni czy zdjęcie starej uliczki w łazience się nie sprawdzi, wszystko zależy oczywiście od naszej wyobraźni i stylu w jakim urządzone jest dane pomieszczenie.

Jeśli zależy nam na długowieczności takiego rozwiązania warto rozważyć opcję przykrycia fototapety szklanym panelem, który dodatkowo nada eleganckiego połysku. Dostępne są też fototapety z nadrukiem od strony klejącej, przeznaczone właśnie do montażu pod szkło.

Fotapeta w kuchni

Jak widać na powyższych przykładach zastosowanie fototapet jest znacznie szersze niż ściany w pokoju czy korytarzu. Ze względu na współczesną różnorodność materiałów do produkcji fototapet, przeznaczonych na różne rodzaje podłoża, wykorzystanie takiej dekoracji zależy tylko od nas samych. Również duży wybór wzorów sprzyja dopasowaniu fototapety do każdego wnętrza, niezależnie w jakim stylu jest urządzone. Naszym zdaniem właśnie te cechy decydują o tym, że fototapety wciąż zdobywają coraz większą popularność wśród deweloperów jak i prywatnych osób chcących w prosty i efektywny sposób wpłynąć na wygląd swojego otoczenia.

POLECAMY SKLEP INTERNETOWY: fototapetynawymiar.eu

Fotapeta w salonie

Fotapeta w sypialni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here