swieczka glowneJesień zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie, wieczory stają się coraz krótsze. Warto je sobie umilić m.in. światłem świec. Sprawdźcie, jak te udekorować, aby wprowadziły niemałe zamieszanie dekoracyjne do wnętrza. 

fotel z sieciówki renowacjaO meblach z sieciówek już było, ale nowych pomysłów na nie w głowie wciąż cała masa. I tak pojawił się u nas pięknego kształtu fotel, ale niestety kolor i tkanina pozostawiały wiele do życzenia. Udałyśmy się zatem tym razem do pobliskiego lumpeksu jako, że tam też często można spotkać ładny kawałek skórki, a taki był nam potrzebny....

skrzynia zrob to samW ostatnim sezonie zauważalna jest moda na pojemniki w formie skrzyni. I nie ma się co dziwić! Są mobilne, poręczne, pojemne, a do tego - bardzo stylowe i praktyczne. Sprawdźcie, jak zrobić taki samodzielnie.

kolor we wnetrzuJuż dawno psycholodzy udowodnili wpływ kolorów na nasze samopoczucie, reakcje i nastrój. Skoro kolor wpływa na nasze samopoczucie to oczywiście zaczęto to wykorzystywać jako niekonwencjonalną metodę leczenia, poprzez eksponowanie zmysłu wzroku danej osoby na odpowiednie barwy. Zapoczątkowali to mieszkańcy Egiptu, Chin i Indii. Dziś wykorzystując zdobycia nowoczesnej techniki jest to jedna z najpopularniejszych metod medycyny niekonwencjonalnej. Wiemy dobrze, że kolory mogą nas uspokajać, relaksować, poprawiać humor lub pobudzać. Dlatego warto o nich pamiętać również w naszych wnętrzach.