Dodatki do białych mebli

Połączenie bieli i dodatków w innych kolorach nadaje pokojom dziecięcym lekkości i jasności. Całkowicie białe pomieszczenia na dłuższa metę mogłyby wydawać się zbyt zimne i monotonne. Jak  dodać im ciepła? Można to zmienić za pomocą dodatków. Jakie wybrać?

Białe meble do pokoju dziecka. Jak dobrać do nich dodatki?

Stworzenie naszemu dziecku przyjaznego, jasnego wnętrza wcale nie wymaga od rodziców godzin obmyślania i wielkich nakładów finansowych. Minimalizm, styl skandynawski, nowoczesność czy klasyka – w zależności od naszych upodobań kolorystycznych i preferowanego stylu możemy zastosować dodatki w różnych formach i kolorach. Ozdabianie wnętrza zasłonami, kolorowymi poduszkami, wesołymi ramkami ze zdjęciami wakacyjnych przygód i ważnych rodzinnych momentów, ma tę zaletę, że gdy nam się znudzą, możemy je w kilka chwil wymienić na inne. I tym samym nadać wnętrzu inny charakter. Wybór na rynku w ostatnim czasie jest naprawdę spory.

Dla rodziców lubiących delikatne zestawienia polecane są kolory pastelowe. Popielate odcienie różu będą się pięknie komponować z bielą, tak samo jak  rozmydlone żółcienie i błękit. Taki pokój , wyposażony w białe meble, dzięki kolorowym, pastelowym dodatkom będzie miał uspokajający i tonujący charakter.

Dodatek w postaci soczystych zielonych ścian, tapety w kolorowe kropki albo wesołych dużych fototapet, czy grafik, z pewnością doda wnętrzu świeżości, tak potrzebnej dzieciom i rodzicom na wiosnę.

Białe meble do pokoju dziecka. Jak dobrać do nich dodatki?JeśliBiałe meble do pokoju dziecka. Jak dobrać do nich dodatki? mamy w domu nastolatka, można  już pokusić się o ostrzejsze, graficzne zestawienia-np. niebieski z brązem. Oba kolory dobrze działają na koncentracje, tak potrzebną uczniom. Nasze dorastające dziecko z pewnością samo zatroszczy się o plakaty i wszystkie modne dodatki, na których my, rodzice niekoniecznie musimy się znać. Pokoje młodzieżowe i ich wyposażenie rządzi się już innymi, własnymi prawami. Dajmy dzieciom w tym wyborze wolną rękę.

Jeśli proponowane zestawienia nie do końca nam odpowiadają i wolimy pozostanie w biało- waniliowej tonacji mebli, spokojnie możemy dobrać dodatki w tej samej stylistyce. Wtedy dobrze rozegrać temat za pomoca różnorodnych faktur i materiałów.

Białe meble do pokoju dziecka. Jak dobrać do nich dodatki?Białe meble do pokoju dziecka. Jak dobrać do nich dodatki?

Dzieci, tak samo jak my dorośli,  mają potrzebę odmiany wnętrza. Pinio wie, że niewielkim nakładem, inwestując w dodatki, jesteśmy w stanie zafundować dziecku jego nową, bajkową krainę- własną przestrzeń, w której będzie się dobrze czuło. Wiadomo, że dziecięce gusty zmieniają się dosłownie w mgnieniu oka i nie można dać się zwariować, ale mały, wiosenny lifting wnętrza będzie dla dziecka cudownym prezentem i świetną, wspólną zabawą dla całej rodziny!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here