Ceramiczna, plamoodporna farba w kuchni –nowoczesna alternatywa dla płytek

 

Nowoczesne farby do wnętrz tworzą niezwykle wytrzymałe powłoki, mogące być alternatywą dla klasycznych okładzin ceramicznych. To właśnie dzięki komponentom ceramicznym wchodzącym w skład farby, a także dzięki żywicom i pigmentom, powstająca na powierzchniach ścian powłoka nie absorbuje zabrudzeń i została nazwana „plamoodporną”.

To prawda, praktyka pokazuje, iż nawet plamy powstające w wyniku rozlania czerwonego wina czy mocnej kawy lub zabrudzenia intensywnie wybarwioną szminką czy kredkami świecowymi, uznawane dotąd za najtrudniejsze do zmycia, stają się proste do usunięcia, a na ścianie nie pozostaje nawet najmniejszy ślad po zabrudzeniu. Z tego powodu farby te nazywane są produktami trzeciej generacji.

Ceramiczna, plamoodporna farba w kuchni

Ceramiczna, plamoodporna farba w kuchni

Innowacyjne technologie nie pozostają bez wpływu na współczesny design. To dzięki nim wnętrza przeobrażają się, a aranżacje zaskakują. W nowoczesnych kuchniach minimalistycznych, labolatoryjnych i loftowych siłą wyrazu jest połączenie prostej formy i najwyższej jakością materiałów. Nadrzędną wartością takiej przestrzeni jest jej funkcja, ale jest ona realizowana za pomocą minimalnej ilości form, kształtów i kolorów. Kuchnie wyglądają niemal graficznie – na tle ścian pojawiają się kubiczne kształty zabudowy. Urządzenia kuchenne „znikają” lub przybierają minimalistyczną formę.

W tak zaprojektowanych wnętrzach farba ceramiczna pozwalająca wyeliminować tzw „ekran” pomiędzy szafkami wiszącymi a blatem jest istotą aranżacji. Jednolicie gładkie tło dla szafek kuchennych jest możliwe tylko dzięki właściwościom powłok powstałym przy użyciu farb ceramicznych.

Ceramiczna, plamoodporna farba w kuchni

Ceramiczna, plamoodporna farba w kuchni

Innym ważnym elementem mającym decydujący wpływ na charakter wnętrza  kuchni jest jej kolor. Ciekawa paleta barw farb ceramicznych (56 wyselekcjonowanych kolorów), pozwala na stworzenie niecodziennych aranżacji, które ani z biegiem lat ani pod wpływem środków dezynfekujących nie ulegają odbarwieniu. Kuchnia taka, mimo sceptycznych opinii zwolenników tradycyjnych rozwiązań, pozostaje „jak nowa” przez długie lata użytkowania, a wątpliwości i pogląd, iż takie aranżacje są „niepraktyczne”, wynika jedynie z braku wiedzy na temat nowoczesnych farb.

Oczywiście kilkumilimetrowa warstwa farby nie zastąpi szkliwionego kafla ceramicznego, jednak znakomicie chroni ścianę i przy codziennym użytkowaniu sprawdza się znakomicie.W  dobie częstych przeobrażeń i szybko zmieniających się trendów kolorystycznych takie rozwiązanie, gdzie kuchnia malowana jest co kilka lat, jest optymalne. Zmiana koloru farby jest znacznie prostsza, niż wymiana nieaktualnej glazury czy kamienia.

Ceramiczna, plamoodporna farba w kuchni

Ceramiczna, plamoodporna farba w kuchni

Nowoczesne materiały wykończeniowe dają nowe możliwości aranżacyjne. Wraz z pojawieniem się innowacyjnych technologii powstają świeże pomysły i ciekawe trendy w aranżacji. Bez względu jednak na to czy mamy kuchnię nowoczesną czy stylową, warto sięgać po najlepsze materiały wykończeniowe by przez długie lata cieszyć się nieskazitelną urodą tych wnętrz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here