le-noir adriana ferniture

Szare, krótkie dni, deszcz, wiatr i pogodowa huśtawka…przed nami kilka trudnych miesięcy. Nic dziwnego, że w domu szukamy przede wszystkim ciepła i spokoju. Dziś kilka porad, jak pokonać jesień w czterech ścianach własnego mieszkania.

Kolory na niepogodę

Atmosfera w domu to przede wszystkim odpowiednie kolory. Postawcie na wszystkie ciepłe barwy: pomarańcze, czerwienie, brązy czy ciepłe szarości. Energetyczne kolory dodają energii, pobudzają do życia, ułatwiają wygrać poranną walkę o wyjście z domu 🙂

Sofa Margo
Kolekcja Margo, Adriana Furniture

Jeżeli dom ma być dla Was ostoją, miejscem, gdzie się uspokajacie po pracy, a odważne kolory na sofach i fotelach to dla Was za dużo, postawcie na ciepłe odcienie kolorów ziemi: brązy, beże, ciepłe odcienie szarości. Te barwy pozwalają się zrelaksować, wyciszają zmysły i dają ukojenie po dniu pełnym bodźców. Warto je jednak przełamać kolorowymi dodatkami, które zagwarantują nam kroplę energii.

Kolekcja Livia
Kolekcja Livia, Adriana Furniture

Światło, dużo światła!

Krótkie dni i brak światła dziennego w listopadzie i grudniu sprawiają, że tracimy energię i chęć do życia. Dlatego tak ważnym jest, aby jesienią i zimą zadbać o odpowiednie światło w domu. Jakie? Tu wszystko zależy od naszych potrzeb. Jeżeli potrzebujemy się pobudzić do działania postawmy na zimne barwy. Zimne światło działa motywująco, wspiera w pracy umysłowej. Jeżeli jednak chcemy się wyciszyć, sprawić by we wnętrzu zapanowała relaksująca atmosfera, wybierzmy ciepłe odcienie światła pomarańczowego lub żółtego. Nie zapominajmy również i naturalnym świetle świec i kominka.

Kolekcja Lino
Kolekcja Lino, Adriana Furniture
Kolekcja Dune
Kolekcja Dune, Adriana Furniture

W dotyku

Na koniec kilka słów o dodatkach i tkaninach. Nic tak nie poprawia humoru, jak zanurzenie się pod kocem, w wygodnym fotelu, z kubkiem lub kieliszkiem pysznego czegoś. Plecione, wielkie koce i narzuty to absolutny hit ostatnich kilku sezonów i must have dla wszystkich, którzy w domu wybierają styl skandynawski. Ważne są także tkaniny na meblach, które jesienią i zimą dodają ciepła. Kochamy skóry, jednak tym razem namawiamy do wyboru filcu, wełny oraz weluru.

Kolekcja LeNoir
Kolekcja LeNoir, Adriana Furniture

art. sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here