7 inspiracji na nowoczesne wnętrze

Lubisz nowoczesny styl i szukasz inspiracji do aranżacji własnych wnętrz? Podsuwamy 7 inspiracji na nowoczesne wnętrze.

1. Pomysł na design

Ikony światowego designu zawsze są dobrym pomysłem na wnętrze. Są wyjątkowym towarzyszem i ozdobą przestrzeni. Soczyście pomarańczowa sofa Togo od kilkudziesięciu lat odnajduje swe miejsce we wnętrzach w rozmaitych stylach i o różnorodnym charakterze. Ekspozycję mebla podkreśla delikatne tło ścian i ich faktura. Bielona cegła prowadzi ciekawy dialog z plisami kanapy. Wszystkiemu przyświeca także znana w świecie designu lampa Artemide – Tolomeo, zaprojektowana przez Michele de Lucchi. Rytm idealnie ułożonej cegły i zmetameryzowanej sofy zakłócają naturalne kształty czarnych gałęzi, które wprowadzają do wnętrza poczucie swobody i relaksu.

7 inspiracji na nowoczesne wnętrze

2. Mocny akcent

Atmosferę wnętrza, jego wyjątkowy charakter budują pojawiające się w nim barwy. Mocne, nasycone kolory lepiej wyglądają we wnętrzu w postaci pojedynczych plam. Całe pomieszczenie pomalowane w tak mocnym, zielono-żółtym kolorze byłoby przytłaczające i zbyt agresywne. Zapewnienie białego tła wyciszyło działanie soczystej, wiosennej zieleni, nie zabierając jej pierwszoplanowej roli. Pozostała ona dominująca i stała się jednocześnie pomysłem na to wnętrze, podkreślonym odpowiednio wybarwionymi dodatkami.

7 inspiracji na nowoczesne wnętrze

3. Grafika

Wnętrze jakby wydrukowane w trójwymiarowej drukarce. Bardzo nowoczesny charakter zapewnia mu stonowana kolorystyka, dobór faktur i deseni oraz wzorowa konsekwencja. W takim graficznym świecie panuje ład, porządek i poczucie sprawstwa. Całość kompozycji podkreślają desenie tkanin, kształt oraz budowa meblościanki i grafika ścienna.

7 inspiracji na nowoczesne wnętrze

4. Loftowe klimaty

Wszechobecny beton, wylewka żywiczna na podłodze i widoczne rury instalacji tworzą w mieszkaniu klimat loftu. Pomieszczenie wygląda tak, jakby dopiero ktoś wyprowadził stąd maszyny przemysłowe. Taka sceneria bardzo silnie kontrastuje z kolorem i charakterem mebli, jakie się tutaj znalazły. W lofcie sofy i fotele zawsze wydają się być bardziej miękkie, bardziej przytulne i bardziej pomarańczowe. Tak działa efekt kontrastu.

7 inspiracji na nowoczesne wnętrze5. Minimalizm

„Mniej znaczy więcej” – to zasada, która dotyczy tak wyposażenia, jak i kolorystyki wnętrz w stylu minimalistycznym. Proste linie mebli i surowa kolorystyka wymagają jednak znakomitej jakości materiałów wykończeniowych. „Braki” w ilościach przekładają się tu na jakość mebli, detali i precyzyjny projekt wnętrza.

7 inspiracji na nowoczesne wnętrze

6. Recykling

Materiały z odzysku (europalety, płyty OSB i sklejki, puszki, butelki słoiki…) to coraz częściej pomysł na niebanalne wyposażenie wnętrza. Zaskakują, wprowadzają ciekawy charakter, demonstrują światopogląd właścicieli i są modnym pomysłem na nietuzinkową aranżację.

7 inspiracji na nowoczesne wnętrze

7. Natura

Materiały wykończeniowe takie jak drewno, płótno, szkło, kamień i metal dobrane kolorystycznie tak, by tworzyły wnętrze niemal monochromatyczne są ponadczasowym i zachwycającym pomysłem na wnętrze. Ściana z luster, za którą kryje się pojemna szafa, potęguje poczucie przestrzeni i światła. Widoczny tutaj pomysł zaczerpnięty został z uznanego na całym świecie skandynawskiego stylu wykańczania wnętrz.

7 inspiracji na nowoczesne wnętrze

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here