Urządzanie łazienki staje się nieco skomplikowane, kiedy szukamy przysłowiowego złotego środka między: małą przestrzenią, naszym budżetem i dominującymi trendami. Dobrze przemyślany projekt gwarantuje pozytywny kompromis, dzięki któremu nawet mała łazienka będzie równie efektowna, co funkcjonalna. 

Czytaj więcej

Piąta już edycja WAWA DESIGN FESTIWAL - wydarzenia, które podkreśla wartość dobrego wzornictwa, łączy doświadczonych twórców i pasje miłośników dobrego stylu, a także ma ambicję promować stołecznych projektantów, jest nie tylko wyjątkowa pod względem wydarzeń, ale także pod tym, że będziemy brać w niej udział. Zapraszamy Was serdecznie zarówno na samo wydarzenie, jak i na nasze warsztaty.

WAWA DESIGN FESTIWAL - co, gdzie, kiedy?

Wydarzenie zaplanowano na czas 9-17 września 2017 r. W tym roku festiwal odbędzie się pod hasłem UWODZENI, a ważnym punktem odniesienia będzie rzeka Wisła.

Oprócz tradycyjnego miejsca ekspozycji wystaw i spotkań z twórcami dobrego designu, czyli Soho Factory (Warszawa, ul. Mińska 25), wiele inicjatyw zostanie przeniesionych na bulwary wiślane i plaże miejskie.

W tym roku wystawy, prezentacje, wykłady i warsztaty posłużą pokazaniu projektowania związanego z wodą, w tym też konkretnie z RZEKĄ. Powstanie spójny program połączony z obchodami Roku Rzeki Wisły, a twórcy skupią się przede wszystkim na projektach dotyczących funkcjonowania społeczeństwa nad rzeką. To też nie przypadek, że festiwal rozpocznie się 9 września, w dniu Święta Rzeki Wisły – mówi Iwona Kowalczyk, dyrektor Wawa Design Festiwal.

Integralną częścią Wawa Design Festiwal jest cykliczna wystawa „Projekt Warszawiak”, prezentująca prace stołecznych projektantów. 

 

Z kart historii Festiwalu Wawa Design

Pierwsza edycja Wawa Design Festiwal miała miejsce w 2013 r.,a za jego organizację odpowiadały Iwona Kowalczyk oraz Ksenia Kaniewska, a u źródeł pomysłu leżała organizacja nowego, cyklicznego wydarzenia w Warszawie, które skupi środowisko twórców, producentów i promotorów designu wokół idei kreatywnego projektowania i edukowania w zakresie wzornictwa przemysłowego.

W 2016 r. Wawa Design Festiwal odwiedziło ponad 14 tys. osób. Partnerem organizacyjnym jest stołeczne centrum artystyczne Soho Factory oraz Miasto Stołeczne Warszawa. Patronat Honorowy nad imprezą obejmuje Prezydent m.st. Warszawy, Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz Narodowe Centrum Kultury. 

Author: RedakcjaEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież